Tunceli’de Kayak Turizmi

Tunceli’de Kayak Turizmi, Tunceli’nin Ovacık ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığının öncülüğünde 2015 yılında açılan Ovacık Kayak Merkezi 5 yıl gibi kısa bir sürede ciddi sayıda hatırı sayılır ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır kar kalitesiyle ön plana çıkan kayak merkezinde 1200 metre acemi ve çoçuklarında kullanabileceği kayak pisti bulunur ayrıca bunun yanında yine 300 metre uzunluğunda babylift pisti de bulunur

Ovacık Kayak Merkezi

Tunceli’de Kayak Turizmi, Kayak severlere kesintisiz kayak ve snowboard imkanı da tanıyan kayak merkezinde 100 kişiyi rahatlıkla taşıyabilecek teleski ve bir smotrak (Kar Ezme Makinesi) ve bir kar motoru da bulunur.Ayrıca lüks otel konforu aratmayacak 35 oda 70 yataklı konaklama tesisi de kayak merkezinde hizmet vermektedir

Tunceli kış turizminde de atakta

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yaklaşık 5 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen kayak tesisine özellikle hafta sonları yoğun ilgi var.

Son derece rağbet gören kayak tesisine, spor kulüpleri tarafından da turlar düzenlenmeye başladı.“Burası oldukça güzel bir yer”Turla kayak merkezine gelen Esma Kılıçarslan, “TUDAK grubuyla geziye geldik. Burası oldukça güzel bir yer” dedi.Adem Batu isimli çocuk, tesisi son derece güzel ve yakın olduğu için tercih ettiklerini söyledi.Kocaeli’den geldiğini belirten Mert Usilli, “Ailemi görmek için gelmiştim.

Burası çok güzel bir yer. Burada kaymak çok güzel” diye konuştu.Turla kayak merkezine geldiğini söyleyen Aydın Engin de, “Burası güzel bir tesis. Herkes hafta içi hafta sonu ailesiyle gelip eğleniyor. Biz de TUDAK ekibiyle geldik. Eğlenceli bir mekan. İnsanların sosyalleşmesi, yakınlaşması açısından güzel düşünülmüş bir yer” ifadelerinde bulundu.